På campingplassen er det 76 oppstillingsplasser med strømuttak og kabel-tv.

Kontakt oss
Velkommen til Pluscamp Hageseter Turisthytte og Camping
Hageseter Turisthytte ligger ved E6 på Dovrefjell, 30 km nord for Dombås, 50 km syd for Oppdal. Hageseter Turisthytte er sentralt utgangspunkt for å bestige Snøhetta. Buss går fra Hageseter Turisthytte til Snøheim hver morgen fra 1.juli til og med høstferien.
Her er 12 moderende hytter med stue og kjøkken,dusj/toalett og 1 eller 2 soverom.
På campingplassen er det 76 oppstillingsplasser med strømuttak og kabel-tv. Tømmeanlegg for bobiler. Nytt sanitæranlegg med familie- og barnerom og fullt utstyrt HC rom.
Kafeteria med middagsservering og alle rettigheter. Kiosksalg
Hageseter Turisthytte ligger på den gamle seterstulen Gautåsætrin, der det er gamle tømmerhus fra 1600 tallet. Noen uker om sommeren kommer bonden opp på nabosetra med kuer, kalver, hest og gris. Sætergrenda er en idyllisk liten kveldstur.
Enn annen fin tur er å gå 4 km opp til Eysteinskyrkja på Hjerkinn. Den ble vigslet 3.august 1969 og i 2019 vil det bli en feiring av 50 årsjubileet.
Vi anbefaler også en kveldstur til Vehl Hjerkinn, der den gamle fjellstuen Hjerkinn låg fram til svartedauen. Der er det lagt opp et tømmerkvarv for å vise hvordan fjellstuen var den fungerte som sælehus.
Aktiviteter
I nærområdet finnes mange flotte aktiviteter og attraksjoner som for eksempel
- Pilgrimsleden og gamle kongeveg
- Innfallsport til Rondane/Dovre Nasjnalpark
- Merket DNT stil fra Hjerkinn Stasjon via Hageseter Turisthytte og videre til Grimsdalen/Rondane
- Utleie av kano, sykkel, elsykkel og truger
- Treningsfelt for fuglehunder på Hjerkinn
- Ridning på Hjerkinn Gård eller Kvistli
Overnatting
Opplev hos oss
Flotte opplevelser med Hageseter Turisthytte som base
Hageseter Turisthytte
Ved E6 på Dovrefjell finner du Hageseter Turisthytte. Her kan du leie flotte hytter eller finne en plass for bobil, campingvogn eller telt. Dette er plassen for deg som ønsker flotte opplevelser i norsk natur.
Aktiviteter
For deg som gjest hos Hageseter Turisthytte er det uendelig med ting å gjøre.